IHSA Football Playoff Pairings

8A

Game 1 — #16 Belleville (East) (5-4) at #1 Aurora (Waubonsie Valley) (8-1), TBA

Game 2 — #9 Naperville (Central) (6-3) at #8 Minooka (6-3), TBA

Game 3 — #13 Lockport (Twp.) (6-3) at #4 Chicago (Simeon) (7-2), TBA

Game 4 — #12 Flossmoor (Homewood-F.) (6-3) at #5 Chicago (Marist) (7-2), TBA

Game 5 — #15 Naperville (Neuqua Valley) (5-4) at #2 Bolingbrook (8-1), TBA

Game 6 — #10 Hinsdale (Central) (6-3) at #7 Chicago (Mt. Carmel) (6-3), TBA

Game 7 — #14 Naperville (North) (5-4) at #3 Downers Grove (South) (8-1), TBA

Game 8 — #11 Orland Park (Sandburg) (6-3) at #6 Chicago (Brother Rice) (6-3), TBA

Game 9 — #16 Evanston (Twp.) (5-4) at #1 Wilmette (Loyola Academy) (9-0), TBA

Game 10 — #9 Chicago (Dunbar) (6-3) at #8 Chicago (Taft) (7-2), TBA

Game 11 — #13 LaGrange (Lyons) (5-4) at #4 Bartlett (7-2), TBA

Game 12 — #12 Winnetka (New Trier) (6-3) at #5 Glenview (Glenbrook South) (7-2), TBA

Game 13 — #2 Park Ridge (Maine South) (9-0) at #15 Chicago (Curie) (5-4), TBA

Game 14 — #10 Elmhurst (York) (6-3) at #7 Lincolnshire (Stevenson) (7-2), TBA

Game 15 — #14 Hillside (Proviso West) (5-4) at #3 Palatine (H.S.) (8-1), TBA

Game 16 — #11 Carol Stream (Glenbard North) (6-3) at #6 Barrington (7-2), TBA

7A

Game 1 — #16 Plainfield (South) (5-4) at #1 Frankfort (Lincoln-Way East) (9-0), TBA

Game 2 — #9 New Lenox (Providence Catholic) (6-3) at #8 Wheaton (W. Warrenville South) (6-3), TBA

Game 3 — #13 Harvey (Thornton) (6-3) at #4 Oswego (H.S.) (7-2), TBA

Game 4 — #12 Granite City (6-3) at #5 East St. Louis (Sr.) (7-2), TBA

Game 5 — #15 Edwardsville (H.S.) (5-4) at #2 O'Fallon (H.S.) (8-1), TBA

Game 6 — #10 Pekin (6-3) at #7 Moline (H.S.) (6-3), TBA

Game 7 — #14 Palos Heights (Shepard) (5-4) at #3 Chicago (St. Rita) (7-2), TBA

Game 8 — #11 Tinley Park (Andrew) (6-3) at #6 Blue Island (Eisenhower) (7-2), TBA

Game 9 — #16 Mt. Prospect (Prospect) (5-4) at #1 Glen Ellyn (Glenbard West) (9-0), TBA

Game 10 — #9 Geneva (7-2) at #8 Lake Zurich (7-2), TBA

Game 11 — #13 Hoffman Estates (Conant) (6-3) at #4 Elk Grove Village (E.G.) (8-1), TBA

Game 12 — #12 Rockton (Hononegah) (6-3) at #5 Machesney Park (Harlem) (8-1), TBA

Game 13 — #15 Libertyville (5-4) at #2 Rockford (Boylan Catholic) (9-0), TBA

Game 14 — #10 Algonquin (Jacobs) (7-2) at #7 Wheaton (North) (7-2), TBA

Game 15 — #14 Streamwood (6-3) at #3 Crystal Lake (South) (8-1), TBA

Game 16 — #11 Mundelein (Carmel) (6-3) at #6 Addison (A. Trail) (8-1), TBA

6A

First Round

Game 1 — #8 Chicago (Morgan Park) (4-5) at #1 Lemont (H.S.) (9-0), TBA

Game 2 — #5 Oak Forest (6-3) at #4 Calumet City (Thornton Fractional North) (6-3), TBA

Game 3 — #7 Oak Lawn (Richards) (5-4) at #2 Chicago (Hyde Park) (7-2), TBA

Game 4 — #6 Midlothian (Bremen) (6-3) at #3 Chicago (Hubbard) (7-2), TBA

Game 5 — #8 Bloomington (H.S.) (5-4) at #1 Crete (C.-Monee) (9-0), TBA

Game 6 — #5 Peoria (Richwoods) (6-3) at #4 Normal (Community) (7-2), TBA

Game 7 — #7 Rock Island (H.S.) (5-4) at #2 Normal (Community West) (9-0), TBA

Game 8 — #6 Springfield (H.S.) (5-4) at #3 Danville (H.S.) (8-1), TBA

Game 9 — #16 Niles (Notre Dame) (5-4) at #1 Batavia (9-0), TBA

Game 10 — #9 Bensenville (Fenton) (7-2) at #8 Lake Forest (H.S.) (7-2), TBA

Game 11 — #13 Fox Lake (Grant) (6-3) at #4 Antioch (8-1), TBA

Game 12 — #12 Rolling Meadows (6-3) at #5 Lake Villa (Lakes) (7-2), TBA

Game 13 — #15 Aurora (Marmion Academy) (5-4) at #2 Crystal Lake (Prairie Ridge) (8-1), TBA

Game 14 — #10 Glen Ellyn (Glenbard South) (6-3) at #7 Chicago (Foreman) (7-2), TBA

Game 15 — #14 Deerfield (6-3) at #3 LaGrange Park (Nazareth Academy) (8-1), TBA

Game 16 — #11 Crystal Lake (Central) (6-3) at #6 Cary (C.-Grove) (7-2), TBA

5A

Game 1 — #8 Dunlap (6-3) at #1 Morris (8-1), TBA

Game 2 — #5 New Lenox (Lincoln-Way West) (7-2) at #4 Joliet (Catholic Academy) (7-2), TBA

Game 3 — #7 Morton (6-3) at #2 Washington (8-1), TBA

Game 4 — #6 Park Forest (Rich East) (6-3) at #3 Metamora (7-2), TBA

Game 5 — #8 Decatur (MacArthur) (5-4) at #1 Springfield (Sacred Heart-Griffin) (9-0), TBA

Game 6 — #5 Marion (H.S.) (7-2) at #4 Troy (Triad) (8-1), TBA

Game 7 — #7 Carbondale (H.S.) (5-4) at #2 Chatham (Glenwood) (8-1), TBA

Game 8 — #6 Normal (University) (7-2) at #3 Centralia (H.S.) (8-1), TBA

Game 9 — #16 Belvidere (H.S.) (5-4) at #1 Maple Park (Kaneland) (9-0), TBA

Game 10 — #9 Burlington (Central) (7-2) at #8 Wheaton (St. Francis) (7-2), TBA

Game 11 — #13 Rochelle (6-3) at #4 Chicago (Urban Prep Charter) (8-1), TBA

Game 12 — #12 Sycamore (H.S.) (6-3) at #5 Chicago (King) (8-1), TBA

Game 13 — #15 Chicago (Robeson) (6-3) at #2 Woodstock (Marian) (9-0), TBA

Game 14 — #10 Grayslake (Central) (7-2) at #7 Tinley Park (H.S.) (7-2), TBA

Game 15 — #14 Chicago (Julian) (6-3) at #3 Sterling (H.S.) (8-1), TBA

Game 16 — #11 Woodstock (North) (7-2) at #6 Lombard (Montini) (7-2), TBA

4A

Game 1 — #8 Peoria (Notre Dame) (5-4) at #1 Manteno (8-1), TBA

Game 2 — #5 Rochester (7-2) at #4 Quincy (Notre Dame) (7-2), TBA

Game 3 — #7 Fairbury (Prairie Central) (6-3) at #2 Mahomet (M.-Seymour) (8-1), TBA

Game 4 — #6 Kankakee (McNamara) (7-2) at #3 Bloomington (Central Catholic) (8-1), TBA

Game 5 — #8 Belleville (Althoff Catholic) (5-4) at #1 Breese (Mater Dei) (8-1), TBA

Game 6 — #5 Effingham (H.S.) (6-3) at #4 Mt. Zion (7-2), TBA

Game 7 — #7 Waterloo (H.S.) (6-3) at #2 Charleston (8-1), TBA

Game 8 — #6 Columbia (6-3) at #3 Herrin (H.S.) (7-2), TBA

Game 9 — #16 Chicago (Brooks) (5-4) at #1 Richmond (R.-Burton) (8-1), TBA

Game 10 — #9 Chicago (CICS/Longwood) (7-2) at #8 Mendota (7-2), TBA

Game 11 — #13 Evergreen Park (6-3) at #4 Chicago (Marshall) (8-1), TBA

Game 12 — #12 Chicago (Phillips) (7-2) at #5 Rock Island (Alleman) (8-1), TBA

Game 13 — #15 Chicago (Fenger) (6-3) at #2 Coal City (8-1), TBA

Game 14 — #10 Stillman Valley (7-2) at #7 Plano (7-2), TBA

Game 15 — #14 Chicago (Payton) (6-3) at #3 Chicago (Harper) (8-1), TBA

Game 16 — #11 Harvard (7-2) at #6 Sandwich (7-2), TBA

3A

Game 1 — #8 Robinson (5-4) at #1 Greenville (9-0), TBA

Game 2 — #5 Pana (H.S.) (6-3) at #4 Vandalia (6-3), TBA

Game 3 — #7 Virden (North Mac) (5-4) at #2 Alton (Marquette) (7-2), TBA

Game 4 — #6 Nokomis [Coop] (6-3) at #3 Staunton (6-3), TBA

Game 5 — #8 Sesser (S.-Valier) [Coop] (5-4) at #1 Breese (Central) (8-1), TBA

Game 6 — #5 Eldorado [Coop] (6-3) at #4 Anna (A.-Jonesboro) (7-2), TBA

Game 7 — #7 Harrisburg (5-4) at #2 Mt. Carmel (8-1), TBA

Game 8 — #6 Red Bud (6-3) at #3 Benton (7-2), TBA

Game 9 — #8 Kewanee (H.S.) (5-4) at #1 Aurora (A. Christian) (8-1), TBA

Game 10 — #5 Oregon (6-3) at #4 Watseka [Coop] (7-2), TBA

Game 11 — #7 Wilmington (6-3) at #2 Taylor Ridge (Rockridge) (8-1), TBA

Game 12 — #6 Elmhurst (Immaculate Conception) (6-3) at #3 Winnebago (7-2), TBA

Game 13 — #8 Champaign (St. Thomas More) (5-4) at #1 Tolono (Unity) (8-1), TBA

Game 14 — #5 Monticello (6-3) at #4 St. Joseph (S.J.-Ogden) (6-3), TBA

Game 15 — #7 Georgetown (G.-Ridge Farm) [G.R.F.-Chrisman Coop] (6-3) at #2 Beardstown (7-2), TBA

Game 16 — #6 Macomb (6-3) at #3 Decatur (St. Teresa) (7-2), TBA

2A

Game 1 — #16 Carlyle (6-3) at #1 Carmi (C.-White County) (9-0), TBA

Game 2 — #9 Casey (C.-Westfield) (8-1) at #8 Johnston City (8-1), TBA

Game 3 — #13 Athens [Coop] (7-2) at #4 Camp Point (Central) [C.Southeastern Coop] (9-0), TBA

Game 4 — #12 Gillespie (7-2) at #5 Williamsville (9-0), TBA

Game 5 — #15 Carlinville (6-3) at #2 Maroa (M.-Forsyth) (9-0), TBA

Game 6 — #10 Westville (7-2) at #7 Auburn (8-1), TBA

Game 7 — #14 Downs (Tri-Valley) (7-2) at #3 Marshall (9-0), TBA

Game 8 — #11 Pinckneyville (7-2) at #6 Bismarck (B.-Henning) (8-1), TBA

Game 9 — #8 Clifton (Central) (5-4) at #1 Sterling (Newman Central Catholic) (8-1), TBA

Game 10 — #5 Orion (7-2) at #4 Momence (8-1), TBA

Game 11 — #7 Port Byron (Riverdale) (6-3) at #2 Morrison (8-1), TBA

Game 12 — #6 Lanark (Eastland) [E.-Pearl City Coop] (6-3) at #3 Chicago (Austin Polytechnic) (8-1), TBA

Game 13 — #8 Carthage (Illini West) (5-4) at #1 Mackinaw (Deer Creek-M.) (9-0), TBA

Game 14 — #5 Toulon (Stark County) (7-2) at #4 Knoxville (8-1), TBA

Game 15 — #7 Cuba [North Fulton Coop] (6-3) at #2 Elmwood [E.-Brimfield Coop] (9-0), TBA

Game 16 — #6 El Paso (E.P.-Gridley) (7-2) at #3 Aledo (Mercer County) (9-0), TBA

1A

Game 1 — #16 Moweaqua (Central A & M) (5-4) at #1 Sidell (Jamaica) [Salt Fork Coop] (9-0), TBA

Game 2 — #9 Cerro Gordo [Coop] (6-3) at #8 Tuscola (7-2), TBA

Game 3 — #13 Fisher (6-3) at #4 Pawnee (8-1), TBA

Game 4 — #12 Arcola (6-3) at #5 Oakland [Tri-County Coop] (8-1), TBA

Game 5 — #15 Jacksonville (Routt) (5-4) at #2 Concord (Triopia) [Coop] (9-0), TBA

Game 6 — #10 Abingdon (6-3) at #7 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) (7-2), TBA

Game 7 — #14 Lewistown (6-3) at #3 Mt. Sterling (Brown County) (8-1), TBA

Game 8 — #11 Toledo (Cumberland) (6-3) at #6 Winchester [West Central Coop] (7-2), TBA

Game 9 — #16 Princeville (5-4) at #1 Mooseheart (9-0), TBA

Game 10 — #9 Monmouth (United) (7-2) at #8 Peru (St. Bede) (7-2), TBA

Game 11 — #13 East Dubuque (6-3) at #4 Stockton (8-1), TBA

Game 12 — #12 Chicago (C. Hope Academy) (6-3) at #5 Freeport (Aquin) (8-1), TBA

Game 13 — #15 Durand (6-3) at #2 Lena (L.-Winslow) (8-1), TBA

Game 14 — #10 Kewanee (Wethersfield) [Annawan-W. Coop] (7-2) at #7 Dakota (7-2), TBA

Game 15 — #14 Chicago (Hales Franciscan) (6-3) at #3 Forreston (8-1), TBA

Game 16 — #11 Flanagan (F.-Cornell) [F.C.-Woodland Coop] (6-3) at #6 Winnetka (North Shore Country Day) (8-1), TBA



 
Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus